Moje top 5 modowych filmów reklamowych

Kiedy szesnaście lat temu Nick Knight tworzył swoje SHOWStudio chyba nie przypuszczał, że krótkie filmy modowe staną się integralną częścią biznesu, a według szacunkowych danych Cisco, w 2020 roku video będzie stanowić 82% ruchu w internecie.

Jako fotograf sporo czasu spędzam szukając inspiracji do następnych sesji. Krótkie filmy pojawiające się przy okazji nowych kolekcji zdecydowanie tych inspiracji dostarczają. Przedstawiam Wam moje top 5 modowych filmów reklamowych. 

1. GUCCI AW 2016 reż.Glen Luchford

Dyrektor kreatywny marki Gucci Alessandro Michele wraz z reżyserem Glenem Luchfordem zabrali nas w psychodeliczną podróż po Tokio. Ten film to dla mnie numer jeden ponieważ zwyczajnie chciałabym z nimi pojechać, oczywiście ubrana w Gucci. Pełna światełek ciężarówka poruszająca się po ulicach metropolii, to propozycja na wieczór, której nie odmówiłabym nigdy. 

2.“The Love with Which I Wash” reż.Harley Weir dla Grace Wales Bonner


Tutaj już jest nieco poważniej. Harley Weir dokumentuje zmaskulinizowany świat Indii. To historia o dominacji mężczyzny w kulturze. Dosyć mocno daje nam do zrozumienia, że kobiety są właściwie pomijane w tym świecie. Na ekranie pojawiają się raz, przelotnie jako tło dla pięknego lady boya. Film skłania do refleksji, przypomina, że nadal musimy walczyć by nasz głos wogóle był słyszany. Zwłaszcza ostatnio. 

3. “The Tale of Thomas Burberry” reż.Asif Kapadia dla Burberry


Skonstruoawana jak trailer hollywoodzkiej produkcji, z Sienną Miller i Domhnallem Gleesonem w rolach głównych opowieść o 160 letniej tradycji firmy Burberry. Filmik jest zrealizowany na najwyższym poziomie. Pokazuje historię człowieka, jego pasji, trudnej drodze do sukcesu i konsekwencji w działaniu, która pozwala dojść na szczyt. Inspirujące. 

4. Alexander Wang AW 2016 reż.Director X


 Chciałoby się powiedzieć, patrz jak się ta młodzież bawi w Ameryce. Nie można im odmówić luzu i zaraźliwego młodzieńczego rozwydrzenia, za którym my matki czasem tęsknimy. Film wyprodukowany jak teledysk, pokazuje młodzież sławną i bogatą. Ponieważ już nam to nie grozi, pozostaje popodglądać. 

5. Marc Jacobs AW 2016 reż.Hype Williams

Wystarczy sypnąć nazwiskami: Susan Sarandon, Missy Elliott, Cara Delevingne, Courtney Love, Marylin Manson. Te i inne postaci wynurzające się z mroku, oświetlone jedynie neonowym światłem, ekstremalnie wystylizowane. Uczta dla miłośników czerni, pięknych tkanin i intrygujących ubrań.